Teadlik Hingamine

  Kaasaja teadliku hingamise õpetused on saanud alguse Leonard Orri väga loomulikust lähenemisest inimese enesetervenduslike mehhanismide aktiveerimisele ja tervenemise, ka tervendamise protsessi käivitamisele läbi teadliku hingamise, meetodis, millele ta annab nimeks "REBIRTHING-BREATHWORK"

Mis on Rebirthing-Breathwork?

Leonard Orril, Rebirthing Breathwork algatajal ja sellenimelise rahvusvahelise ühenduse asutajal on sellele mõistele kaks selgitust:

1. Teadlik energia hingamine on oskus samaaegselt õhu hingamisega teadvustada energia hingamist ja märgata sellest johtuvat toimet endal. See on kunst õppida hingamist vahetult Hingusest Enesest. See on üks väärtuslikumaid enesetervendamise oskusi, mida inimene saab õppida. . Haigusilmingud näitavad pingete olemasolu. Meil ei saa olla haigust ja lõdvestust samal hetkel samas kohas. Iga hingetõmme loob lõdvestumist. Lõdvestus on ülim tervendaja. Teadlik energia hingamine on üks loomulikumaid tervendamise oskusi üldse. See oskus sisaldab sisse- ja väljahingamise ühtesulamist intuitiivselt leebes lõdvestunud rütmis, mis küllastab keha Elu Energiaga.

2. Teadlik hingamine tähendab samuti sünni-surma tsükli lahtiharutamist ning keha ja meele inkorporeerimist (ühendamist) Igavese Vaimu teadlikku Ellu, et saada Igavese Vaimu teadlikuks avaldumiseks. See toob kaasa kaheksa olulise inimtrauma tervendamist, milleks on sünnitrauma, vanemliku mitteheakskiitmise sündroom (laitus /heakskiitmisest keeldumine), eri eitused, ebateadlik (alateadlik) surmatung, karma eelmistest eludest, religiooni trauma, koolitrauma ja seniilsus ehk (vanadus)nõtrus jne.

Rebirthing, nagu L. Orr on seda õpetanud, on väga tähtis vaimne töö, kuhu kuulub sari energia teadliku intuitiivse hingamise tsüklit, mis annavad inimestele rohkem tervist, õnne, edukust ja meelerahu.

Jälgida, kuidas Elu Energia liigub sinu enda kehas ja meeles, tundub väga maagiline, müstiline ja imeline. Ma ei lakka kunagi hämmastumast sellest tööst, sest see on Elu enese olemus.

Enamus inimesi õpib rebirthingut, teadlikku hingamist,  väga kõrgetasemelisel viisil saades 10 kahetunnilist erasessiooni hästi koolitatud hingamisõpetajalt. Teadliku hingamise tervendavaid praktikaid tehakse koos juhendajaga, aga piisava kogemuse olemasolul ka iseseisvalt.

Nimetan seda hingamismeetodit seepärast nii, et on aeg teadvustada seda, mis siis ikkagi toimub, kui me hingame. Kui hingame teadvustamatult nii öelda automaatselt, või kui hingame teadlikult.

Share this page