Reiki süsteemi looja Usui Mikao

Mikao Usui elulugu ( lühendatult tõlgitud International House of Reiki leheküljelt Reiki ajalugu  http://www.reiki.net.au/copy.asp?id=HistoryAbout ) Usui Mikao oli alusepanija sellele, mida tuntakse tänapäeval kui Reiki meetodit . Mitte keegi ei tea kogu lugu Usui elust. Tükikestest, mis siiani on säilinud, saab kuidagi kokku panna, kuid sellest ei ole õnnestunud luua tervikut. Jääb üle rahulduda saavutatud teadmistega ja kasutada ära praktikad, mis on meile jäetud meie vaimseks arenguks.

On üsna vähe ajaloolisi fakte Usui õpetuste kohta, mille algupärasus on leidnud kinnitust pärast hoolikat uurimist. See ei tähenda aga seda, et oleks vähe meeliköitvaid lugusid Usuist ja tema õpetustest - neid on palju. Kõige otsesem informatsioon, mida võib leida on raiutud Usui mälestuskivile. See on kirjutatud vaid üks aasta peale Usui surma, mis jätab vähe võimalust selleks, et ajalooline informatsioon oleks saanud drastiliselt muutuda. Üsna hiljaaegu on väidetud, et õpilased, kes selle info kokku panid, ei konsulteerinud kunagi Usui perega, mistõttu võis olla välja jäänud olulist teavet Usui elust, mida tõeliselt kõikehõlmava mälestuse jäädvustamine oleks eeldanud.

Usui Mikao (1865-1926)  Usui Mikao sündis 15. augustil 1865.a. Taniai külas (praegu tuntakse nime all Miyama cho) Yamagata maakonnas Gifu Prefectuuris Japanis. Jaapan oli 1865.a. just avanemas peale enesekehtestatud eraldatust, mis oli jätnud ta tehnoloogiliselt ja sõjanduslikult Läänemaailmast kaugele maha, ehkki samas kultuuriliselt õitsvaks rahvaks. Kyoto oli Jaapani pealinn ja püsis sellena kuni 1868.aastani, mil seoses Meiji restauratsiooniga viidi see Tokiosse.

Mikao Usui vennad, Sanya ja Kuniji, kasvades suureks said arstiks ja politsinikuks vastavalt. Tal oli ka vanem õde Tsuru. Mikao Usui isa nimi oli Uzaemon ja ema pärines Kawai perekonnast. Usui Mikao sündis sotsiaalsel klassisüsteemil põhinevasse ühiskonda. Tema kuulus selle ühiskonna privilegeeritud klassi. Jaapani ühiskonna lihtsatel inimestel ei olnud 1870-nda aastani lubatud perekonnanime kanda.

Usui perekond oli hatamoto samurai - väga kõrge tase samuraide astmestikus. Hatamoto' olid shogun'i isiklikud ihukaitsad. Suurte muutuste tõttu, mis leidsid aset Jaapanis 1860-ndatest edasi, kadus vajadus samuraide klassi järele.

Esivanemad:  Mälestuskivil seisab, et kuulus samurai Tsunetane Chiba (1118 kuni 1201) oli Mikao Usui esiisa. Hiljuti on Hiroshi Doi märkinud, et see ei ole täpne ja et tegelikult oli see esivanem Toshitane Chiba, kuulus samurai sõjapealik 1500-est aastatest. Aastal 1551 alistas ta Usui nimelise linna ja sellest ajast alates kogu perekonna liikmed said selle nime.

Share this page